TERRIERS DAYS 2006

29.4.2006 sobotní odpoledne v pražské ZOO

 

Soft Coated Wheaten TerieřiAkce Terriers Days vznikla z inciativy lidí - majitelů a příznivců plemene Soft Coated Wheaten Teriéry,kteří v předešlémLidé a jejich Parson Jack Russel teriéři a další zúčastněná plemena roce pořádali podobnou akci určenou jen pro jejich plemeno a nazvanou WHEATEN DAYS. Letošní Terriers Days jako plemeno zaštiťovali Soft Coated Wheaten Teriéři V dalších letech je plánováno, že terierská plemena, která budou akci zašťiťovat se budou měnit  - to ovšem nezáleží na hlavních pořadatelích, ale především na lidech kolem dalších plemen.  Soft Coated Wheaten Teriéři mají ohromné štěstí, že majitelem jednoho z nich je pan Daniel Hägen - hlavní koordinátor této akce.Hlavní organizátor Terriers Days - pan Daniel Hagen Více nejen o Terriers Days, ale také o Soft Coated Wheaten Teriérech naleznete na jejich samostatné stránce www.wheaten.cz.

Celé teriérské dny se skládaly z akce sobotní, kterou byla právě procházka pražskou zoologickou zahradou a akce nedělní - sportovního dne. Vzhledem k tomu, že v neděli se konala tradiční klubová výstava bearded collií, kterou posuzovala rozhodčí ze země původu plemene, k naší lítosti jsme se nemohli nedělního sportovního dne zúčasnit.

Procházku pražskou ZOO jsme však vynechat nemohli a to i přes velmi nemilou nepřízeň počasí. Teriéři a ani jejich majitelé nejsou z cukru a nějaké nepřízně počasí se nezaleknou. Celkem se tedy teriérů sešel celkem slušný počet i když z počtu přihlášených cca třetina nedorazila. Kdyby sluníčko vydrželo svítit, jistě by ZOO byla o poslední dubnové sobotě plná teriérů.

U vchodu byl každý zástupce plemene označen barevným šátkem, jeho majitel si zakoupil vstupenku do ZOO s 10% slevou a dále se již mohl volně procházet po ZOO. U před rokem otevřeného indonéského pavilonu čekali velmi ochotní mladí muži z řad pořadatelů a každého teriéra pohlídali, než si majitel pavilon prohlédl. Nápad s hlídači psů byl opravdu vynikají, Border Teriér - jediný zástupce plemene na procházce ZOOněkteří především mimopražští měli možnost se do pavilonu podívat poprvé a tak nebylo třeba, aby část rodinyFoxteriéři postávala venku s psíkem a ostatní si pavilon prohlíželi a opačně. Současně u dolní stanice lanovky bylo stanoviště pořadatelů dětské "perníkové" soutěže. Každé dítě v zoologické mělo možnost se soutěže zúčastnit. Bylo třeba vyzvednout si leták, na kterém byly zobrazeny siluety jednotlivých teriérských plemen s jejich stručnou charakteristikou. Při procházce ZOO měli jednotlivá plemena poznávat tím, že do letáku k siluetě plemene doplnili barvu šátku. Při správném rozpoznání alespoň 6-ti plemen leták pořadatelům vrátili, byly odměněni perníkem a zařazeni do závěrečného slosování o maxi perníky s obrázkem Soft Coated Wheaten teriera a další ceny.

Paní Vladimíra Tichá předává jednu z hlavních cen v dětské soutěži - velký perník s portrétem Soft Coated Wheaten Teriéra, vpravo šťastný dětský výherceV 17,00 hod proběhlo na parkovišti ZOO závěrečné defilé jednotlivých zúčastněných plemen, které moderovala hlavní poradkyně chovu Klubu chovatelů teriérů a dlouholetá rozhodčí paní Vladimíra Tichá.Další z vítězek hlavní ceny dětské soutěže

Barvy našeho plemene na Terriers Days hájili bohužel jen 3 skye teriéři , všichni z naší chovatelské stanice. Především si vážíme účasti velmi mladého nadějného pejska Cerruti Image KIAORA, který se svými majiteli přijel zmoknout až z Brna. V porovnání s účastí jiných obecně Další šťastný dětský výherce si hrdě odnáší svou cenu.mnohem početnějších plemen však tři jedinci nebyly našemu plemeni žádnou ostudou.

Celá akce byla sledována týmem profesionálních fotografů a filmařů a tak věřím, že jsme k propagaci našeho velmi vzácného plemene přispěli jak bylo v našich silách. Ukázali jsme, že skye teriér není psem "gaučovým", ale skutečným teriérem do nepohody. Samozřejmě že srst špičkového výstavního psa si žádá náležitou úpravu a péči, avšak nejen výstavami dělá pes svému majiteli radost.MultiCh.Berquist Kajsa KIAORA - ne právě ve výstavní úpravě :)

 

 

 

Zúčastnění skye teriéři se svými majiteli zleva: Cerruti Image KIAORA, Berquist Kajsa KIAORA, Amaltheia KIAORASkye teriéři

 

 

 

 

 

 

 

 

Norwich teriér  Manchester teriér  Bulteriér a český teriér  Silky teriéři   Silky teriéři ještě jednou   West Highland White Terrier 

 

 

Zvířata v ZOO

            

 

© text: Lenka Klímová

©foto: Pavel Folget

 

Další články o procházce v ZOO

Článek na webu Ivany Kvěchové - ch.st. Silk Of Bohemia