Gillaber Castle Grant "Oz"

 

 

born: 19.4.2000

HD: UK score 7:5

eyes clear

 

Father: Runival Ruthven

Mother: Gillaber Tillykerrie

 

 

breeder: A.Gill & H.Cook, Great Britain

owner: Grit Kohler-Svensson, Dublin, Ireland

 

 

 

Oz is not a show dog.  He has been shown as younger but the owner hasn´t been catched by show bug :) I have always admired his older brother GBCH. Gillaber Tomnavoulin. Before I have decided to use Oz I have been to see him first (the photos of him are from this meeting). I have immediately liked him.

Oz is outstanding male with outstanding english pedigree. He is very nice type with long body coming out by his ribcage, excellent agulation, very easy mover as is expected by his construction. He has nice head with lovely dark eyes. His coat is excellent quality and structure. He is beardie of great temperament. 

 

Oz neni výstavním psem.  Vždycky jsem obdivovala jeho staršího bratra anglického šampiona Gillaber Tomnavoulin. Ještě před tím než jsem se rozhodla, že se Oz skutečně stane otcem Abi štěňátek, byla jsem jej navštívit (z této návštěvy pocházejí fotografie na této stránce). Okamžitě jsem věděla, že Oz je přesně typ, kterého pro Abilene hledám.

Oz má vysoce kvalitní anglický rodokmen. Byl odchován v jedné z nejslavnějších chovatelských stanic přímo v zemi původu plemene - ve Velké Británii - ve Skotsku. Oz je pes velmi pěkného typu s dlouhým tělem vycházejícím z délky hrudního koše, je výborně zaúhlený a pohybuje se s lehkostí, která se očekává díky jeho vynikajicí stavbě těla. Má velmi pěknou hlavu s krásně tmavýma očima. Jeho srst je výborné kvality. Má skvělý temperament.