KIAORA v roce 2006                                                                                  

 

Letošní rok jsme nevystavovali tak velmi intenzivně jako v mnoha letech minulých. Rok 2006 byl pro nás rokem rekonstrukce našeho nového domu, stěhování a léto bylo především ve znamení radosti z našich dvou vrhů – D po matce Ich.Firstprizebears Abilene a otci Ch.Firstprizebears Comanche a E po matce Ich.Firstprizebears Z´Waikiki a francouzském otci Ch.Valet de Coeur de Chester.

 

 

 

 

 

V lednu nás čekala pouze jediná akce a to účast v Šampionu šampionů v Top Hotelu v Praze se skye teriérkou Ch.Amaltheia KIAORA jejíž spolumajitelkou je má sestra Hanka Klímová. „Ami“ ačkoliv téměř na prahu věku veterána měla naprosto fantastický rok 2005, který báječně zakončila právě 4. místem v silně obsazené teriérské skupině. Reportáž z akce zde.

 

 

 

 

 

Výstavní rok jako takový pro nás začal de facto až  v březnu, ale stálo to za to!

O víkendu 11.-.12.3. odjel náš Franklin – Come As You are KIAORA s Ivo Jennelem do Chisinau v Moldávii. Vrátil se nám jako šampion v jeho ranném věkuCh.Come As You Are KIAORA, foto: J.Vocetka pouhých 15-ti měsíců. Ivo díky moc !

Zatímco byl Franklin v Moldávii vyrazili jsme na jih Rakouska do Grazu. Výborně si vedl především Taylor Firstprizebears Comanche ziskem titulu CACA a  CACIB.

 

Hned další víkend se Taylor opět nenechal zahanbit a splnil podmínky pro udělení titulu Slovenský šampion v Nitře.

 

Týden na to jsem letěla do Birminghamu do mekky všech nadšených kynologů – opět vidět Crufts. Kompletní výsledky a fotografie z mého výletu naleznete zde

 

Duben

Ch.Firstprizebears Abilene, foto H.BrychtaPrvního jsem vyrazila ve složení Franklin Come As You are KIAORA, Taylor Ch. Firstprizebears Comanche a Abi Ch.Firstprizebears AbileneCh.Firstprizebears Abilene, foto:H.Brychta na pro nás ne příliš vzdálenou výstavu do Berlína.Do Berlína je to pro nás kousek, nyní kdy píšu tyto řádky je již otevřen i nový úsek dálnice z Ústí nad Labem do Drážďan a tak cesta bude příští rok o to příjemnější. Berlínskou výstavu mám velmi ráda, a po prvním dubnu 2006 zase o trochu raději. V celkové konkurenci 45 přihlášených BC získal mladý Franklin čekatelství na německého VDH a německého klubového šampiona  a res.CACIB, třešničku na dort položila Abilene ziskem titulu BOB a poté res.BIG u izraelské rozhodčí  paní Ganami.

 

 

 

 

 

 

vlevo Ch.Firstprizebears Abilene, vpravo: Ch.Come As You are KIAORADalší dubnový víkend jsme vyrazili do Vrtojby ve Slovinsku. Po dlouhé a tuhé zimě jsme si užívali teplého slunečního víkendu a našeCh.Firstprizebears Comanche úspěchy nezářily o moc méně. Abilene – nejlepší fena CAC, CACIB, Franklin CAC a res.CACIB za naším Taylorem, který krom CAC a CACIB vyběhal též  BOB.

 

 

 

 

 

MultiCh.All About Me KIAORA22.4. si výborně vedla Sára MultiCh.All About Me KIAORA na výstavě v Českých Budějovicích. Ziskem titulu CAC a především CACIB splnila podmínky pro udělení titulu Interšampion !

 

 

 

 

Duben byl již tradičně uzavřen prestižní klubovou výstavou bearded collií v Mladé Boleslavi. K posuzování byla pozvána anglická rozhodčí Sue O´Brian (ch.st. Sammara). Všichni naši psi byly oceněni známkou výborný a všichni psi , které jsem předváděla dosáhli na druhé místo ve své třídě. Po třídě mladých (Ch.Come As You are KIAORA, V2), otevřené (Ch.Anno Domini MMIII KIAORA V2) a šampionů (Ch. Firstprizebears Comanche V2) musím přiznat, že do třídy veteránů psů jsem s Lukou MultiCh.Firstprizebears Lukachukai nastoupila s jasnou vidinou druhého místa, překvapení se nekonalo.

Na všechna druhá místa jsem však v závěru výstavy zapomněla, neboť se nám díky účasti našich odchodů podařilo vyhrát soutěž chovatelských skupin. Tímto chovatelská skupina KIAORAděkuji všem, kteří se zúčastnili a svou aktivitou a výbornou péči o své miláčky skvěle reprezentují: zleva: Anetka Náplavová s Multich.All About Me KIAORA, Míša Vlasová zde s  Ch.Come As You Are KIAORA, Petra Spěváčková s Curious Way KIAORA, Zuzana Horčičková s Cyber Shot KIAORA,  Lenka Klímová s B´Eastern Bunny KIAORA (majitelka Dana Volková se nezúčastnila pro předvedení vlastní ch.sk.), Milena Antošová s C´You Lucy KIAORA, S.Horáková s Colour of KIAORA a Lucie Náplavová s Ch.Anno Domini MMIII KIAORA.

 

 

Květen

V květnu jsem de facto téměř ihned po příletu z Minessoty v USA přesedla na norimberském letišti do auta a vyrazili jsme směr Salzburg. Zde jsem opět mělaMultiCh.Firstprizebears Apache tu čest vystavovat MultiCh.Firstprizebears Apache, aby si dokončil titul rakouského šampiona. Podařilo se k poslednímu CACA přidat CACIB a BOB. Náš mladý Crazy For Dance KIAORA rakouských majitelů vyhrál třídu mladých s titulem Jugendbester a v BIS Juniorů se dostal do užšího výběru.

 

 

 

20.5. na výstavě v Litoměřicích, kterou máme za humny; Taylor dokončil titul Českého šampiona a přidal zisk CACIB.

 

 

 

Ch.Come As You Are KIAORAO týden později jsme vyrazili  na výstavu do Leszna do Polska.  Taylor zde opět zabodoval a dokončil titul Polského šampiona. V souboji o CACIB jsme si s Taylorem zaběhali proti Lucce Náplavové s vítězem mezitřídy naším Franklinem Ch.Come As You are KIAORA a k našemu milému překvapení získal Franklin s Luckou rozhodnutím pana Zvi Kupferberga z Izraele svůj třetí CACIB teprve ve věku 17 měsíců (díky Lucko!). Lucka se Sárou MultiCh.All About Me KIAORA vyhrála třídu šampionů a poté získali res.CACIB. Titul BOB si na závěr odnesl náš Franklin Ch.Come As You are KIAORA!

 

Červen

Červen  byl pro nás opravdu velmi nabitý radostnými událostmi a mnoha cestovatelskými zážitky. První víkend v červnu jsem odjela sama s Taylorem CH.Firsptrizebears Comanche do Belgie. Zde jsme do auta přibrali Taylorovu polosestru LuxJCH.Firstprizebears Donna Summer a vyrazili směr ArnhemLuxJCH.Firstprizebears Donna Summer, foto: Lex Iding v Nizozemí. Výstava v Arnhemu je poměrně malá, neboť je z kapacitních důvodů výstavní haly rozdělena do 3 výstavních dnů. Měla jsem velkou radost, že jsem se zde potkala se svým odchovem skye teriérem Chanel Egoiste KIAORA, kterého mi jeho holandský majitel přivedl ukázat. S oběma předváděnými psy se mi opravdu zadařilo a Taylor získal svůj první nizozemský CAC a další CACIB .  Tituly nejvyšší v konkurenci fen získala také Summer a já byla ráda, že mi na výstavě pomáhá kamarádka Patricia, která mi v boji o BOB s oběma psy pomohla. Summer získala BOB a postoupila tak do odpolední soutěže. Ve skupině jsme s touto teprve 17-měsíční fenou vybojovali krásné druhé místo ihned za překráným bouvierem mj. vítězem working group na Crufts 2006. Bohužel v době kdy píšu tyto řádky je tento překrásný pes po tragické nehodě v psím nebi.

 

Sotva jsem se vrátila z Holandska, přebalila jsem věci své a psí , pomazlila s oběma matkami v očekávání – s Lindou Ch.Firstprizebears Z´Waikiki a Abilene Ch.Firsprizebears Abilene a hlavně Abi jsem nabádala, aby s porodem určitě vydržela do mého návratu. Díky pomoci svých rodičů a přátel jsem však mohla odjet s klidným svědomím, že o obě nastávající maminky je výborně postaráno.

Do Helsinek jsme po dlouhém zvažovaní vyrazili cestou pozemní přes Polsko s noclehem v lotyšské Rize u přátel. Evropská výstava a Helsinki jako takové byly úžasným cestovatelským zážitkem.  Výstava byla výborně organizována a finálové soutěže měly patřičný  lesk náležící  takto významné akci. Bearded collie posuzovala portugalská rozhodčí paní Carla Molinari. Taylor CH.Firsptrizebears Comanche získal v poměrně silně obsazené třídě otevřené známku výborný, Franklin Ch.Come As You are KIAORAse v mezitřídě umístil na třetím místě,  velikou radost nám udělala Ch.Abc KIAORA, která se ve velmi silně obsazené třídě šampionek umístila na krásném 4.místě se známkou výborná. Titul Evropského vítěze ve psech získal otec našeho E vrhu – Ch.Valet de Coeur de Chester.

Při příležitosti evropské výstavy v Helsinkách jsem pro mou přítelkyni Conny Hartman zorganizovala chovatelskou skupinu FIRSTPRIZEBEARS, která nakonec chovatelská skupina FIRSTPRIZEBEARSbyla velmi mezinárodní - jeden pes z České republiky (náš Taylor), jeden pes z Finska (F.Vanderbilt), jedna fena ze Španělska  (F.Broadway) a jeden pes a fena z Ruska(F.Carmel a Coffeeman). Až na místě bylo jasné, že chovatelské skupiny ve Finskou jsou vždy o stejném počtu psů - -tj. 4. (oproti u nás a v západní Evropě běžném libovolnému počtu psů). Udělali jsme rychlý výběr a tak mohli do soutěže nastoupit. I přesto byli všichni úžasní a velmi nápomocní. Měli jsme stejné oblečení, které nám v rekordním čase a jen základě mírv přístavu v Helsinkách poslaných mailem ušila velmi šikovná paní Rynešová (díky díky moc !)Naším výsledkem byla nejlepší chovatelská skupina v plemeni na Evropské výstavě v Helsinkách 2006 ! Děkuji všem, kteří se zúčastnili : Mrs. Visi Echeverna, Anki Johnsson, Regina Gerasimenko a její kamarádka Lena a všichni psi, které jsem zmínila výše.

Kompletní výsledky a reportáž z Helsinek naleznete zde.

 

 

Další červnový víkend jsme strávili doma netrpělivě očekávali narození štěňátek Abilene. Náš „D“ vrh se narodil v neděli 18.6.2006 – deset krásných černých avrh D KIAORA hnědých štěňátek, jejichž otcem je náš Taylor CH.Firsptrizebears Comanche 

 

 

Z jihu i severu Evropy k nám dorazily výborné zprávy. Vlajku KIAORA držela velmi vysoko na CAC výstavě v Lotyšku naše Ch.ABC KIAORA seMultiCh.All About Me KIAORA svou paničkou Maritou Gintere a získala tituly CAC, BOB, BIG a BIS 3 ! Gratulujeme a děkujeme! Její sestra MultiCh.All About Me KIAORA zatím soutěžila v sobotu v chorvatském Umagu a získala tituly CAC, CACIB, BOB, BIG3. V neděli ve slovinské Portorozi získala CAC, CACIB a BOB. Splnila tak podmínky k přiznání titulu Interšampion. Gratulujeme její majitelce Lucce Náplavové !

 

22.6.2006 se narodil naší Lindě Ch.Firstprizebears Z´Waikiki vrh E KIAORA, jehož otcem je francouzský Ch.Valet de Coeur de Chester.

 

Červenec a srpen

Víkendy letních měsíců zůstaly v našem kalendáři výstav v podstatně prázdné.  Hlavní důvody byly dva:  při běžném pracovním poměru je i při veškeré obětavé spolupráci a pomoci nejbližší rodiny časově velmi náročné se postarat o 15 skotačivých štěňátek, do toho nás čekalo stěhování do našeho nového domu. Dnes když tak sedím a píšu tyto řádky je mi téměř záhadou jak jsme to všechno zvládli, najít štěňátkům nové báječné majitele, řádně štěňátka socializovat a do toho se stěhovat a uklízet po řemeslnících v našem novém domově. Mé vřelé díky patří především mému velmi trpělivému a chápavému partnerovi Pavlovi, mým rodičům, své sestře Hance s přítelem za jejich pomoc ve chvílích, kdy jsem si už jen těžko vzpomínala kdy jsem naposledy spala v kuse více než 4 hodiny a samozřejmě mé báječné kamarádce Conny za její psychickou podporu.

 

Ch.ABC KIAORANa výstavách nám svými skvělými výsledky dodávali další síly do chovatelské práce především Archa Ch.ABC KIAORA – ziskem titulu BOB a res.BIS na klubové výstavě v Lotyšsku a Sára MultiCh.All About Me KIAORA  ziskem CAC, CACIB a BOB + užší finále skupiny v maďarském Szombhately.

Osobně jsme se zúčastnili jen dvouvýstavy v Bratislavě, kde jsme zorganizovali i předvedení naší chovatelské skupiny. Nezaznamenali jsme sice výraznější úspěch v závěrečných soutěžích, ale setkání s přáteli vždy potěší, zvláště když je korunováno dalším dokončeným šampionátem. V tomto případě si slovenského šampiona dokončila Aira Ch.Affair of Heart KIAORA. Gratulujeme její majitelce Míše Vlasové.

Poslední srpnový víkend se pořádal český klub chovatelů bearded collií speciální výstavu tentokrát opět v Jihlavě. Ch.st. KIAORA zaznamenala díky MultiCh.All About Me KIAORA úžasný HATTRICK, kdy si titul Vítězky speciální výstavy potřetí za sebou odvezla fenka z naší ch.st. !

Rok 2004 – Vítězka Speciální výstavy + BOB Ch.Affair of Heart KIAORA (BOS Vítěz Speciální výstavy Ch.Anno Domini MMIII KIAORA)

Rok 2005 – Vítězka Speciální výstavy MultiCh.All About Me KIAORA

Rok 2006 - Vítězka Speciální výstavy MultiCh.All About Me KIAORA

Lucko a Sáro gratulujeme a děkujeme !

 

Září

Koncem srpna se první štěňátka rozutekla do nových domovů a já tak mohla vyrazit s Taylorem CH.Firsptrizebears Comanche na výstavu do Lucemburska.Ch.Firstprizebears Comanche Zde v tradičně silně obsazené třídě šampionů vybojoval Taylor druhé místo a titul res.CACL a res.CACIB. Vzhledem k tomu, že vítězný pes je již šampionem Lucemburska, byl tento titul přiznán Taylorovi.  Je to jeho již 4. titul šampiona ve věku necelých 3 let !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24. září jsme vyrazili v kompletní sestavě na výstavu do slovinského Mariboru. Překrásné počasí babího léta dávalo této výstavě pod otevřeným nebem zvláštní vlevo Ch.Anno Domini MMIII KIAORA, vpravo: MultiCh.All About Me KIAORAšarm a nám přineslo úspěch, kterého si nesmírně vážíme. Bearded collie posuzoval pan Michael Forte z Irska. Velmi renomovaný rozhodčí měl posoudit na běžné slovinské poměry nevídaných 25 bearded collií, které přijeli vesměs ze zahraničí (krom CR, Rakouska či sousedního Chorvatska, též z Francie). Tituly nejvyšší mezi dospělými jedinci si odvezli sourozenci z naší chovatelské stanice – CACIB pes Ch.Anno Domini MMIII KIAORA, CACIB fena MultiCh.All About Me KIAORA.

 

 

Říjen

Přelomový víkend září a října patřil dvou výstavě v Tullnu , v sobotu klubová výstava, v neděli prestižní Budessieger Tulln. Přihlásila jsem pouze Taylora CH.Firsptrizebears Comanche a do Tullnu jsme vyrazili společně s krátkosrstými koliemi.  Na sobotní klubové výstavě dosáhl Taylor na tituly nejvyšší a stal seCh.Firstprizebears Comanche, foto: O.Jezek nejen klubovým vítězem ( na kontě má již tituly klubového vítěze v ČR a Chorvatsku), ale také BOB a protože se jednalo o výstavu všech britských pasteveckých plemen, tak jsme bojovali i v závěrečných soutěžích a zůstali poraženi jen velmi krásným bobtailem. Titulu res.BIS si velmi vážím. Děkuji rozhodčí paní Angele Kováčové ze Slovenska a panu Javoru Davorovi z Chorvatska.

Na nedělní výstavu bylo přihlášeno více bearded collií než v sobotu a Taylor dostál své prestiži z přešlého dne a vybojoval titul CACA, CACIB, Bundessieger Tulln 2006 a kvalifikaci na Crufts 2007.  Krom toho si těsně před svými třetími narozeninami nadělil 5. titul šampiona – šampiona Rakouska a splnil podmínky pro udělení titulu Interšampion.

 

 

Další říjnový víkend jsme si užívali našeho nového domova a z Českých Budějovic nám dorazila báječná zpráva o úspěchu Colour of KIAORA, rozhodnutímColour of KIAORA,foto: J.Crhova pana rozhodčího Krinkeho získala titul CAC, CACIB a svým šťastným majitelům dala překrásný dárek. Gratulujeme rodině Horákových ze Slovenska. Druhého dne – klubové výstavy bez zadávání titulu klubový vítěz – se tato fenka již nezúčastnila, ale tentokrát opět krásně zabodovala MultiCh.All About Me KIAORA vítězstvím ve třídě šampionů. Titul Podzimního vítěze – BOS si odnesla fenka Ch.Double Scotch Black Nofretete Ch.Double Scotch Black Nofretetefenka díky, které obohatíme náš chovatelský program v roce 2007. Gratulujeme a děkujeme Katko.

Poslední říjnový víkend přibyla k úctyhodné sbírce titulů naší MultiCh.All About Me KIAORA též titul maďarské šampionky. Srdečné gratulace opět směřují do Plzně majitelce. O tomto víkendu měla výstavní premiéru též fenka z našeho D vrhu žijící ve Švédsku – Double Fantasy KIAORA, na místní výstavě získala titul BOB štěňat.

 

 

 

 

Listopad

MultiCh.All About Me KIAORAPrvní listopadový víkend podnikla Lucka Náplavová se svou Sárou MultiCh.All About Me KIAORA velmi náročnou cestu v sobotu do Nitry a v neděli do Stuttgartu. Vynaložené úsilí se vyplatilo sobotním dokončením titulu Slovenského Grandšampiona a německého šampiona VDH  a ziskem titulu BOB na silně obsazené stuttgartské výstavě.Srdečně gratulujeme !

Na poslední listopadový víkend jsme se těšili, že vyrazíme do chorvatského Zagrebu. Bohužel nemoc mne donutila cestu zrušit a zůstat doma. Za naše barvy skvěle bojoval Crazy For Dance KIAORA a získal na 3 výstavách (2x CACIB, 1x klubová) 3x CAC. Srdečně gratulujeme majitelce Gabi Horvath z Rakouska.

 

Prosinec

První prosincový týden mně ještě zápal plic docela neopustil a touto cestou děkuji za pomoc  Míše Vlasové a Monice Christophové, které na svou cestu přibrali též našeho Franklina a pomohli mu tak k zisku jeho dalšího CWC . Titul CWC byl přiznán též Míši Aiře Ch.Affair of Heart KIAORA . BOB si odnesla k naší nesmírné radosti Monika s její Michelle Eva Cerny Faun, která se tak stala též šampionkou Polska. Michelle je velmi pěkná mladá fenka , dcera našeho fenomenálního MultiCh.Firstprizebears Lukachukai a těšíme se na její první štěňátka v naší chovatelské stanici.

MultiCh.All About Me KIAORAZávěr výstavní sezony byl korunován na renomované soutěži Šampion šampionů SR o niž uveřejnil reportáž s fotografiemi též prestižní anglický týdeník Our Dogs. Vítězem FCI skupiny I. se stala MultiCh.All About Me KIAORA. Srdečně gratulujeme majitelce Lucii Náplavové.

 

 

 

 

Rok 2006 byl pro nás rokem v poklusu. Přestěhování celého psího i našeho domova během opečovávání 15-ti štěňat a k tomu několik významných výstav a cenných vítězství. Nevím co nám přinese rok nový 2007, a proto si všech dosažených titulů našich psů v mnoha případech od renomovaných rozhodčích vážíme a za jejich vysoká  hodnocení jim děkujeme. Největší radost nám však přináší celá naše smečka každý den, který s námi prožijí zdraví a spokojení.

 

V neposlední řadě děkuji všem majitelům našich odchovů za jejich vzornou péči o své miláčky a za výbornou reprezentaci naší chovatelské stanice na mnohých kynologických akcích.

 

Lenka Klímová 11.1.2007

 

zpět