KIAORA - to nejlepší z roku 2005                                                                                   

leden

- na výstavě v Trenčíně jsme poprvé prezentovali "Taylora" - Firstprizebears Comanche. Taylor je potomkem anglického hnědého plemeníka Gallus Last Post at Whistlebrae. V Trenčíně si vůbec nevedl špatně a získal titul CAC.

 

únor

- na výstavě v Budapešti  získala Sára - Ch.All About Me KIAORA a Ch.Bright Glint´s Legendary Hugo titul nejhezčí pár výstavy

Aloha - Ch.Firstprizebears Aloha navíc získala titul CACIB.

 

Aloha na výstavě v Brně získala titul CAC a CACIB, zároveň se stala Šampionkou ČR

 

březen

 

- na dvoudenní výstavě v Zagrebu v sobotu opět výrazně bodovala Sára - když se společně se Samem - Ch.Anno Domini MMIII KIAORA stali nejlepším párem výstavy !

-  v neděli pak proběhl ostrý rodinný souboj o CACIB mezi matkou Lindou - Ch.Firstprizebears Z´Waikiki a dcerou Sárou - Ch.All About Me KIAORA. Zvítězila Linda ovšem titul byl oficiálně uznán res.CACIB Sáře, neboť Linda již interšampionkou je. Linda se na této výstavě stala Šampionkou Chorvatska.

 

Zúčastnila jsem se výstavy Crufts (článek zde) ve Velké Británii, která se zapsala do historie prvním vítězstvím CC (nejlepší pes) kontintentáního psa (v majetku a z chovu chovatelů mimo Velkou Británii) - stal se jím MultiCh.Firstprizebears Apache, který je v naší chovatelské stanici k dispozici ke krytí (pro více info mne kontaktujte) a příležitostně je mnou vystavován - např. hned pár dní po Crufts  res. BIS na prestižní výstavě v Lucembursku.

 

 

 

 

 

květen

 

Tento měsic začal naprosto fantasticky prestižní klubovou výstavou s anglickou rozhodčí paní Stellou Clark, kde se prezentovalo mnoho našich odchovů a naši psi sbírali tituly nejvyšší - především Firstprizebears Dillon se stal Nejlepším štěnětem výstavy. Firstprizebears Comanche byl vystavován ve stejné třídě jako náš Anno Domini MMIII KIAORA a podělili se o první a druhé místo. Taylor k vítězství třídy poté připojil i prestižní titul klubového vítěze ! Syn našeho Luky - MultiCh.Firstprizebears Lukachukai   Akim z Veselého Kopce již podruhé vyhrál Memoriál Milana Karena pro nejlepšího psa z českého chovu ! Sára a Sam se opět stali nejlepším párem výstavy !!! Za excelentní pomoc děkuji všem kdo mi na výstavě velmi obětavě pomáhali - bez nich by nebylo možno všechny vystavované psy prezentovat v kruhu v tak excelentní kondici ! (především Lucce Náplavové za předvedení Sama a nejlepšího páru výstavy !, pak manželům Antošovým za excelentní fotodokumentaci našeho týmu, Míše Vlasové s manželem a dcerou a dalším).

 

 

V polovině května jsme jeli na dvoudenní výstavu do maďarského Szilvarsvarad a opět jsme byli velmi úspěšní - Firstprizebears Comanche  2x CAC a nejmladší Firstprizebears Dillon si v sobotu vyzkoušeli předstupeň vítězství - res.BIS štěně výstavy a v neděli si již titulem BEST PUPPY IN SHOW vysloužil účast v super finále nejlepších psů obou dnů, kteří soutěžili o hlavní cenu - hříbě ušlechtilého lipicána. Titulů z této výstavy si nesmírně vážím, neboť se jednalo o vysoce prestižní soutěž s hojnou účastí renomovaných rozhodčí z celého světa a též velmi mezinárodním složením soutěžících BC (např. držitel BOB Ch.Show Must Go On De Chester přijel až z dalekého Finska)

 

Květen nám ještě díky vítězství CAC našeho Sama - Anno Domini MMIII KIAORA nadělil dalšího Českého šampiona.

 

červen

 

V červnu se konala nejprestižnější evropská výstavní akce - Evropská výstava psů v nedalekém Tullnu v Rakousku. Excelentně se opět prezentoval Firstprizebears Dillon, když v silné konkurenci více než 50-ti štěňat dosáhl na 3.místo ve finálové soutěži o BIS puppy.  Feny Ch.Abc KIAORA a Ch.All About Me KIAORA - obsadili 3. a 4. místo ve třídě otevřené. MultiCh.Firstprizebears Apache se zde stal po třetí (!!!!!) v řadě za sebou Evropským vítězem!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V polovině června na výstavě v Umagu získala titul nejvyšší BOB a postoupila do užšího finále skupiny Ch.All About Me KIAORA, druhý den ve Slovinsku byl Taylor Firstprizebears Comanche nejlepším psem - CACIB

 

červenec

 

Na výstavě v Brně jsme poprvé představili naši novou členku psí smečky - fenu Ch.Firstprizebears Abilene, která je přímou sestrou velmi slavného  MultiCh.Firstprizebears Apache

 

 

srpen

 

V srpnu se konala druhá nejprestižnější klubová akce a to speciální výstava - tentokrát v Žamberku. Po  fantastickém úspěchu z roku 2004, kdy si titul BOB a Vítěz speciální výstavy odvezla ze střední třídy Affair of Heart KIAORA (foto aktualni z roku 2005) a titul Vítěz speciální výstavy - BOS taktéž ze střední třídy její bratr Anno Domini MMIII KIAORA, udržela Sára - Ch.All About Me KIAORA se svou paničkou Lucií Náplavovou vlajku KIAORA na této prestižní akci velmi vysoko a získala titul Vítěz speciální výstavy - BOS !

 

 

 

 

 

 

 

 

říjen

 

na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích si naše Ch.Firstprizebears Abilene dokončila ziskem titulu CACIB Interšampionát. Mladý Franklin - Come As You are KIAORA získal při své české premiéře ve třídě mladých titul CAJC.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

listopad

 

Na mezinárodní výstavě v Zagrebu dosáhla excelentního výsledku Ch.Firstprizebears Abilene - když k titulu BOB přidala při odpoledních soutěžích také BEST IN GROUP od rozhodčího pana H.Müller - prezidenta FCI. Tentýž den večer se konala klubová výstava chorvatského klubu britských pasteveckých plemen, posuzovaná panem Hughem Jonesem z Velké Británie a zde si již letošní druhý titul klubového vítěze (a opět od rozhodčího ze země původu) odvezl Taylor Firstprizebears Comanche. Titul juniorského klubového vítěze získal Franklin Come As You Are KIAORA.

 

 

 

 

Toto je jen stručný výčet vítězství a umístění, kterých si v roce 2005 nejvíce ceníme. Děkujeme všem majitelům našich odchovanců nejen za příkladnou reprezentaci našich odchovů ať už na výstavách či ve sportu, ale především za lásku a péči, kterou svým miláčkům věnují.

 

Dále děkujeme všem rozhodčím, kteří vysoce oceňují kvality našich psů a všem přátelům a známým, kteří nám drží palce a fandí nám.

 

Těšíme se na shledání v roce 2006.

 

zpět